Skip to main content
Izvēlētās birkas:

Kā Tu lieto medijus?

Vai visa informācija, ko dzirdam, redzam vai izlasām, ir uzticama? Diemžēl nē. Informācija ir ierocis, kas var tikt izmantota gan cīņā par cilvēku makiem (par ko tērēsim naudu), gan par cilvēku prātiem, vēloties ietekmēt mūsu domas, uzskatus, vērtības un rīcību.

Tēma: Dezinformācija

Autors: Kultūras ministrija

Gads: 2020

Vebinārs “Digitālais darbs ar jaunatni: šodiena ar skatu nākotnē”

Vebinārs “Digitālais darbs ar jaunatni: šodiena ar skatu uz nākotni”. Vebinārā ir atspoguļotas daudzas noderīgas saites par digitālo darbu ar jaunatni un medijpratību.

Tēma: Sociālie mediji

Autors: Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra

Gads: 2020

Media education in the common interest: Public perceptions of media literacy policy in Latvia

This article analyses the interrelations between encouragement measures implemented by media policy and the perception of media literacy in society. The research employs data from a national representative survey (May 2019; N=1,017 respondents). The study explores the respondents’ media literacy perceptions; opinions on risks potentially caused by insufficient media literacy skills; and respondents’ experience with media and information literacy (MIL) activities. The survey results are compared with survey data on media literacy encouragement measures, aims and target audiences obtained from the Media Policy Unit at the Ministry of Culture media literacy partners. The theoretical background is supported by the media literacy ideological model, which explains media literacy within relationships with the social institutions in which it is practiced, as well as social processes.

Tēma: Medijpratības līmenis sabiedrībā

Autors: Rīgas Stradiņa universitāte

Gads: 2020

Pazust redzamam 2020.12.01.

Autors: Kurzemes Radio

Gads: 2020

Viltus vai reāli video?

Pieci.lv radio balsis Karmena Stepanova un Aleksis Vilciņš piedalās spēlē “Ticu – Neticu” un mēģina atšķirt viltus sociālo mediju video no patiesiem. Skaties, kā viņiem veiksies – vai tas izdosies? 3.epizode.

Tēma: Sociālie mediji

Autors: Baltijas Mediju izcilības centrs

Gads: 2019