Skip to main content
08.12.2023
12. decembrī norisināsies starptautiska sarunu laboratorija “Medijpratība un kognitīvie aspekti mākslīgā intelekta laikmetā”
🎤 Lai uzlabotu sabiedrības izpratni par izziņas procesiem, kas saistīti ar medijpratību un to, kā mākslīgais intelekts un mūsdienu tehnoloģijas ietekmē mediju satura veidošanu un patērēšanu, 12. decembrī Valmierā norisināsies starptautiska sarunu laboratorija, ko organizē Vidzemes Augstskola sadarbībā ar UNESCO Nacionālo komisiju un Latvijas Republikas Ārlietu ministriju.
Latvijā tas būs pirmais šādu nozaru starpdisciplinārais pasākums, kas vienkopus pulcēs neirokognitīvās un komunikācijas pētniecības jomas ekspertus un praktiķus no Latvijas, Zviedrijas, Apvienotās Karalistes, Igaunijas, Lietuvas, Marokas, veicinot kvalitatīvas informācijas apmaiņu un rosinot profesionālu diskusiju.
🎤 Sarunu laboratorijā būs iespēja noklausīties stāstījumus par to, kā dezinformācijas uztveri ietekmē mākslīgais intelekts, kā no psiholoģijas viedokļa tiek ietekmēti kognitīvie aspekti medijpratībā. Būs iespēja dzirdēt praktiskos stāstus, kā arī piedalīties kvalitatīvā diskusijā, kurā piedalīsies gan eksperti, gan praktiķi. Diskusijas vadīs Kaspars Rūklis (Baltijas medijpratības programma “IREX”) un Gunta Sloga (Baltijas mediju izcilības centrs).
Pasākumā aicinām piedalīties ikvienu, kas strādā ar informācijas vākšanu un apstrādi, īpaši mediju un komunikācijas jomās strādājošos. Tāpat šis pasākums būs noderīgs dažādos izglītības posmos strādājošajiem skolotājiem, bibliotekāriem, jauniešu speciālistiem, nevalstisko organizāciju pārstāvjiem, kuri nodarbojas ar medijpratības stiprināšanu, un augstāko izglītības iestāžu mācībspēkiem, pētniekiem un studentiem.
🎤 Sarunu laboratorija klātienē norisināsies no plkst. 13.00 līdz 17.00 Valmierā, Tērbatas ielā 16A (viesnīcas “Wolmar” telpās), kā arī būs vērojama tiešsaistē. Tiks nodrošināts tulkojums latviešu un angļu valodās.
⏭️ Dalība sarunu laboratorijā jeb seminārā ir bez maksas, un tajā būs iespējams piedalīties, iepriekš reģistrējot dalību līdz 10. decembrim: https://ej.uz/12_12_2023.
🔗 Tiešraidē ikviens interesents varēs sekot pasākumam “LSM.lv” un Vidzemes Augstskolas Facebook un YouTube kontā.